AGENTI DE VANZARI

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Reprezinta compania in relatia cu clientii si potentialii clienti
- Mareste baza de clienti a firmei ¿i volumul vanzarilor prin atragerea de noi clienti
- Realizeaza activitati de promovare (prezinta oferta de produse)
- Negociaza, incheie si urmareste executarea contractelor si a acordurilor comerciale;
- Livreaza si factureaza produsele direct din masina - vanzare tip “van sells”
- Monitorizeaza activitatea distribuitorilor din teritoriul alocat si propune noi solutii pentru optimizarea activitatii de distributie a acestora;
- Propune solutii pentru personalizarea punctelor de desfacere ale produselor companiei si urmareste modul de prezentare al acestora ¿n re¿eaua comercial¿ din teritoriul alocat;
- Propune realizarea unor activitati promotionale;
- Analizeaza piata si monitorizeaza concurenta;
- Intocmeste si transmite la termen rapoartele de activitate solicitate de catre companie;
- Rezolva impreuna cu alti factori de decizie reclamatiile beneficiarilor;

CERINTE

ADECCO Resurse Umane, parte a Grupului ADECCO, selecteaza in vederea angajarii pe perioada nedeterminata, pentru clientul sau, companie care activeaza in domeniul distributiei FMCG:

AGENT VANZARI – IASI

Cerinte:
- Studii medii finalizate;
- Experienta in vanzari minim 2 ani, de preferat in industria alimentara;
- Experienta in lucrul cu targete, rapoarte, planificari, fise de client;
- Permis de conducere (categ): B;
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere, orientare spre client, proactiv;
- Spirit organizatoric etc.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesionist alaturi de o echipa experimentata
- telefon, laptop si masina de serviciu
- venituri conform rezultatelor (fix plus % din vanzari/incasari)

Puteti transmite CV-uri in limba romana pe e-mail la adresa oana.prajan@adecco.ro (Ref: AV) sau pe fax la nr 0232-206.110 (Ref: AV).

Pentru detalii suplimentare va stam la dispozitie la numerele de telefon: 0232-206.120 sau 0372-705.791.

Avand deschise peste 6.000 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectare, recrutare, plasare si gestiune de personal temporar sau permanent.

IASI: Bd. Socola nr.206A-208, Centrul de Afaceri Granit, et. 7
Tel: 0232/206 120; 0372/705791
Fax: 0232/206 110;
E-mail: iasi@adecco.ro
Website: www.adecco.ro