Agent Vanzari

SC LUC SUPPLIES DISTRIBUTION SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Experienta pe post de agent de vanzari intr-o companie.
Persoana dinamica cu abilitati de comunicare;
Identificarea de noi clienţi.
Realizează planul zilnic de vânzări.
Prezintă şi promovează direct produsele / serviciile prin realizarea de oferte pentru clienţii potenţiali şi cei existenţi.
Prospectează în permanenţă piaţa în vederea identificării de noi clienţi şi a creşterii cotei de piaţă a serviciilor
Menţine permanent legătura cu clienţii existenţi pentru fidelizarea acestora.
Întocmeşte rapoarte privind situaţia vânzărilor, concurenţa, noile trenduri pe piaţă, potenţialii clienţi.
Urmăreşte si realizeaza încasarea facturilor si/sau sumelor rezultate din activitatea de vanzare şi face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi sau amânări de plată pentru clienţii fideli.
Execută orice alte dispoziţii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonaţii acestuia în realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei în limitele respectării temeiului legal.

CERINTE

EXPERIENTA IN VANZARI MIN. 1 AN
Bune abilitati de comunicare si negociere
Bune abilitati in vanzari
Disponibilitate la program prelungit
Rezistent la efort si stres prelungit
Insuşiri de personalitate: seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotărâre, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitivă, să aibă calităţi psihice necesare (spirit de observaţie, răbdare, viteză de reacţie, capacitate de orientare în spaţiu, capacitate de comunicare, temperament calm etc.);
Fara antecedente penale
Apt din punct de vedere medical
Rugam CV cu POZA!

BENEFICII OFERITE

Salarizare motivanta

DESCRIEREA FIRMEI

Servicii profesionale de curatenie