agent vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma de distributie locala avem disponibil un post de agent vanzari pentru produse parafarmaceutice ( NU SUNT MEDICAMENTE ).Postul necesita :
-intretinerea unei bune relatii cu clientii din zona alocata ( in principal farmacii )
-preluarea de comenzi si incasarea facturilor scadente
-promovarea si vanzarea produselor firmei
-dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti
-stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii firmei.
Activitatea se desfasoara intr-un mediu dinamic, cu un colectiv tinar,intr-o companie in dezvoltare.

Cautam un om serios, care apreciaza conditiile oferite si care doreste sa munceasca si sa fie platit.
Sa se abtina:
- incepatorii
- cei care nu se pricep la nimic si cred ca li se potriveste meseria de agent vinzari
- cei care cred ca o munca de 2-3 ore pe zi poate genera rezultate
- cei care se asteapta la conditii de munca ca in firme multinationale
- neseriosii
- lenesii
- cei care schimba serviciile prea des, fara a avea rezultate bune nicaieri

CERINTE

- bune abilitati de comunicare
- initiativa si perseverenta
- orientare spre rezultate ( gasire clienti, oportunitati, etc.)
- seriozitate
- studii medii / superioare
- permis de conducere cat B
- experienta de conducere ( sa nu loveasca masina a doua zi de la preluare)
- experienta in vanzari, de preferat fosti agenti din domeniul alimentar
- sa fie serios si muncitor

BENEFICII OFERITE

-contract de munca
-masina si telefon de serviciu
-salariu de baza
-comision vanzari
-comision incasari
Salariul TOTAL realizat prin conditiile de mai sus este IN FUNCTIE DE REALIZARI 1000 - 1200 lei net.
-training profesional de vinzari