Agent turism / ticketing

Travel 4 you

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- creare si vanzare pachete turistice pentru turisti individuali si grupuri in cadrul departamentelor de turism inten, turism extern, turism de afaceri;
- emitere bilete avion pentru companiile low cost si companiile aeriene membre IATA;
- emitere bilete transport autocar;
- activitati de marketing turistic;
- activitati IT la nivel de completare/ inlocuire oferte pe site-urile agentiei;
- se subordoneaza directorului de agentie, managerului general;
- colaboreaza cu departamentul de contabilitate;

CERINTE

- absolvent studii medii sau superioare;
- vechime minim 1 an intr-o agentie de turism
- cursurile de ticketing WORDSPAN sau AMADEUS reprezinta un avantaj;
- pregatire temeinica in domeniul turismului;
- cunostiinte vaste de cultura generala;
- disponibilitate pentru program prelungit;
- cunostinte temeinice de limba engleza (obligatoriu);
- operare PC nivel avansat ;
- abilitati pentru munca in echipa ;

BENEFICII OFERITE

Oferta
- salar fix + bonusuri in functie de performanta;

Agentia de turism Travel 4 you ofera servicii turistice complete in tara si in strainatate, bilete de avion, bilete de autocar, inchirieri de masini, asigurari medicale, rezervari la hoteluri in tara si strainatate.