AGENT DE TURISM

SC KUSADASI SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este disponibil in IASI in cadrul departamentului de rezervari si vanzari indirecte-outgoing si implica comercializarea pachetelor turistice (circuite si sejururi) cu autocarul si avionul catre distribuitorii autorizati (agentii).

Obiectiv principal: dezvoltarea retelei de distributie existenta; realizarea targetului de vanzare alocat; administrarea clientilor actuali (rezervari, facturare, incasare, training).

CERINTE

■experienta de minim 1 ani intr-o agentie de turism, departament outgoing
■cunostinte elementare destinatii/produse
■experienta in vanzari- pachete si servicii turistice: administrare conturi clienti (rezervari, confirmari, facturare, urmarire plati)
■experienta in utilizare PC (MS Office)
■buna cunoastere a limbii engleze
■prospectarea pietei
■contactarea clientilor potentiali
■prezentarea ofertei
■incheiera contractelor
■training - client, pentru produsele oferite
■fara obligatii personale (studii in desfasurare, probleme personale consumatoare psihic si de timp, alte activitati profesionale paralele etc.)
■disponibilitate program prelungit
■aspect fizic placut, disponibilitate de a calatori
(de preferinta fete); cv cu poza

BENEFICII OFERITE

bonuri de masa

Agentia de Turism "Kusadasi" este o agentie de turism tour-operatoare infiintata in 1999, membra A.N.A.T. si C.C.I.R.