agent imobiliar - cu experienta

SURUGIU D. CRISTINA-MARILENA PERSOANA FIZICA

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Atingerea obiectivelor lunare individuale privind valoarea tranzactiilor incheiate, dimensionarea portofoliului de clienti, situatia vizionarilor efectuate
2. Cercetarea si identificarea de noi oportunitati pe piata imobiliara
3. Crearea si actualizarea bazei de date: clienti, obiective imobiliare
4. Pregatirea, redactarea anunturilor publicitare si asigurarea unei strategii de publicitate corespunzatoare prin colaborarea cu Departamentul Marketing
5. Mentinerea si dezvoltarea portofoliului de clienti
6. Prospectarea pietei imobiliare si selectarea propritatilor conform cerintelor clientilor
7. Intocmeste mapa de prezentare pentru ofertele proprii de interes: fisa de prezentare a imobilului, fotografii, schite
8. Vizionarea ofertelor impreuna cu cientii si negocierea antecontractelor de vanzare - cumparare
9. Pregatirea si negocierea contractelor de vanzare - cumparare, inchiriere, exclusivitate / colaborare, prestari servicii
10. Consilierea clientilor privind solutiile de finantare a achizitiilor, promovand produsele bancilor colaboratoare
11. Urmareste intocmirea dosarelor de credit ale potentialilor clienti interesati, precum si transmiterea lor bancilor in cauza spre aprobare
12. Insoteste clientii la notariat, in vederea semnarii contractului de vanzare - cumparare si este prezent in momentul predarii - primirii imobilului
13. Redacteaza si prezinta la timp rapoartele si planificarile lunare de activitate.

CERINTE

1. Minim studii medii
2. Experienta in domeniu: minim 1-2 ani
3. Cunostinte operare calculator
4. Abilitati de negociere, persuasiune, comunicare
5. Capacitate de organizare, analiza si decizie
6. Atitudine proactiva

BENEFICII OFERITE

1. Pachet salarial motivant: conform Sistemului de Salarizare
2. Training de specialitate
3. Conditii de munca deosebite, intr-un mediu dinamic, stimulativ si competitiv
4. Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala

DESCRIEREA FIRMEI

Activitati de secretariat si traducere