ADSIS TINERI CAUTA VOLUNTARI

ADSIS TINERI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam tineri entuziasti si dornici sa dedice din timpul si disponibilitatea lor in actiuni de voluntariat in cel mai nou proiect al Asociatiei Adsis Tineri: program de after-school pentru copii cu dificultati de invatare, inclusi in invatamantul de masa. Copiii sunt elevi ai Scolii Titu Mariorescu, corp B, iar activitatea de after-school se va desfasura incepand cu 5 noiembrie, 2 zile pe saptamana, in intervalul orar 12.00-14.00.

Doritorii sunt rugati sa lase mesaj pe site-ul http://adsistineri.wordpress.com/2010/10/26/voluntariat-in-adsis-tineri/ , mentionand datele de contact, sau sa trimita un mail pe anamaria.pichiu@yahoo.com sau earthofshadows@yahoo.com.

CERINTE

Nu este necesara experienta. Pot aplica si elevii de liceu.

DESCRIEREA FIRMEI

. Scopul Asociatiei ADSIS TINERI este de a :
- promova si favoriza asistenta sociala, socio-sanitara si filantropia;
- promova si apara drepturile omului;
- favoriza instruirea si invatamantul, activitati ce trebuie indreptate in scopul de a aduce beneficii directe persoanelor defavorizate din punct de vedere social, fizic, psihologic, economic sau familial;
- promova valorile si principiile moralei crestine;
- sprijini tinerii si persoanele marginalizate sau excluse din punct de vedere social;
- se implica in proiecte de responsabilitate sociala a companiilor (CSR)