Administrator Retea Iasi

RCS & RDS

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Intretine, dezvolta si asigura functionarea in parametri a
retelei IP a RCS&RDS Iasi;
¿ Intretine, dezvolta, securizeaza si asigura functionarea in
parametri a serverelor RCS&RDS Iasi;
¿ Identifica si rezolva problemele cu echipamentele de pe toate
nivelele de retea;
¿ Cauta solutii pentru imbunatatirea solutiilor actuale.

CERINTE

¿ Absolvent studii tehnice;
¿ Experienta cel putin 2 ani intr-o pozitie similara;
¿ Cunostinte solide de administrare sisteme de tip UNIX
(preferabil Linux);
¿ Cunostinte de configurare apache, sendmail, samba, mysql,
postgresql, snmp, pop3/imap (+SSL), dhcp, xinetd, firewall, QoS;
¿ Cunoasterea a cel putin 2 dintre urmatoarele limbaje: PERL,
BASH, PHP, C/C++, Python, Java;
¿ Cunostinte operare baze de date SQL;
¿ Cunostinte retele - protocoale de comunicatie si design
LAN/WAN. Constituie avantaj experienta in configurare a routerelor si
switchurilor Cisco (eventual certificare CCNA);
¿ Cunoasterea limbii engleze;
¿ Comunicativ, deschis, sociabil, capabil sa lucreze in conditii
de stress si sub presiunea timpului;
¿ Permis auto categoria B;

RCS & RDS este unul dintre cei mai importanti furnizori privati de servicii integrate de telecomunicatii.

Ce va oferim?
Servicii de televiziune [prin cablu tv de la RCS & RDS si DigiTV]
Acces Internet si comunicatii de date [RDS.Net, RDS.Link]
Telefonie fixa nationala si internationala [RDS.Tel]

Cine ne cunoaste?
peste 1.200.000 de clienti în Romania, Ungaria si Slovacia
peste 30.000 de companii, clienti pentru serviciile de date, Internet si telefonie
peste 120.000 de utilizatori individuali ai serviciilor de acces Internet prin cablu TV si dial-up
lucram direct cu mari operatori internationali (UUNet, Level(3), GlobalCrossing, Vivendi, Telia, Matav, Pantel etc.)

Unde ne gasiti?
¿ adresa: Str. Dr. N. Staicovici nr. 73-75, sector 5, Bucuresti
¿ telefon: +40(31)400 4440
¿ fax: +40(31)400 4441

Esti interesat sa te dezvolti intr-un mediu tanar si dinamic? Viziteaza site-ul www.rcs-rds.ro si trimite aplicatia ta pe adresa: jobs@rdsnet.ro!

Mult succes in RCS & RDS!