Account Executive - Vanzari directe

Delta Logic SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Prezinta oferta de produse si servicii, consiliaza clientii in alegerea deciziei optime;
- Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti
- Stabileste prioritati
- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie
- Realizarea documentelor interne specifice (Oferte, etc.);
- Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti

CERINTE

- Cunostinte avansate ale produselor hardware si software
- Abilitati de comunicare , prezenta agreabila
- Limba romana avansat
- Studii superioare sau medii
- experienta in vanzari directe avantaj

BENEFICII OFERITE

Salariul tine cont de experienta si se negociaza in functie de realizari.

S.C Delta Logic SRL este o companie romaneasca, cu capital integral privat, infiintata in anul 2000. Activitatea companiei este orientata pe doua domenii principale: 1.distributia de tehnica de calcul catre firme specializare 2. service tehnica de calcul, proiectare retele, mentenanta .