Director Economic

EOSeuropa

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitie de management intr-o firma de nivel international, pentru una din locatiile de productie (Husi), care are ca obiect de activitate productia de incaltaminte.
Responsabilitati principale:
- Propune politici pentru departamentul finaciar-contabil
- Dezvolta si revizuieste sistemele financiare pentru a raspunde nevoilor organizatiei
- Coordoneaza planificarea cashflow-ului, a managementului lichiditatilor
- Intocmeste si elaboreaza raporturi financiare catre managementul superior al companiei
- Analizeaza din punct de vedere financiar investitiile
- Mentine controlul si evidenta debitorilor si creditorilor
- Mentine controlul si evidenta platilor si incasarilor
- Supervizeaza inchiderea conturilor contabile si a bilanturilor semestriale si anuale
- Elaboreaza analiza contului de profit si pierdere
- Completeaza registrele obligatorii
- Mentinerea relatia cu autoritatile de audit, control si taxe
- Elaborareaza procedurile administrative-financiare.

CERINTE

- Persoana autonoma, organizata, flexibila, autodisciplinata, cu o atitudine proactiva
- Cunostinte si experienta relevanta in domeniul economic
- Experienta minim 2 ani pe un post similar
- Experienta in analiza financiara
- Experienta in relatiile cu autoritatile fiscale
- Cunoasterea foarte buna a legislatiei in vigoare
- Abilitati manageriale
- Absolvent de facultate cu profil economic
- Limba engleza / italiana reprezinta un avantaj
- Gandire analitica
- Abilitati de comunicare, chiar si prin mijloace informatice
- Rezistenta la stres
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet, Email)

BENEFICII OFERITE

- Retributie motivanta
- Integrarea intr-un mediu de lucru profesionist si organizat
- Oportunitate de dezvoltare a carierei intr-o firma de nivel international
- Eventual se asigura locuinta de serviciu

EOSeuropa este o firma cu capital mixt italiano-roman, acreditata ISO 9001:2001, specializata in domeniul consultantei organizationale, ce include si domeniul resurselor umane. Firma activeaza atat in Romania cat si in Italia, oferind consultanta organizationala pentru un spectru larg de companii, recrutari si training de personal pentru pozitii de middle-, respectiv top-management si pentru forta de munca cu un inalt grad de specializare.
Sediul central al EOSeuropa se afla in Roma, cu filiale in Cuneo, in Italia, si Timisoara, in Romania. In curand va fi deschisa o filiala si in Bucuresti