TEHNICIAN CALITATE

ASSA ABLOY ENTRANCE SYSTEMS PRODUCTION ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Răspunde de controlarea permanentă şi sistematică a activităţii de CTC şi a proceselor de inspecţii şi încercări la nivelul societăţii, în conformitate cu prevederile documentelor Sistemului de management al calităţii (SMC) şi a planurilor de inspecţii şi încercări adoptate de organizaţie.
Răspunde direct, de bună desfăşurare şi realizare a cerinţelor aferente proceselor de control al calităţii.
Urmăreşte şi verifică realizarea activităţilor de inspecţii şi verificare a calităţii, la produsele aprovizionate în depozitul societăţii sau în producţie, înainte de montaj, precum şi la produsele realizate de societate, pe tot parcursul desfăşurării proceselor de producţie, conform procedurilor aferente în vederea confirmării calităţii şi acceptării de către clienţi a lucrărilor executate.
Planifică efectuarea controalelor, stabilind volumul şi durata acestora, în corelare cu graficele de producţie şi planurilor de control aferente;
Controlează conţinutul şi corectitudinea înregistrărilor calităţii întocmite de subordonaţi pe parcursul execuţiei lucrărilor/produselor .
Verifică modul în care se controlează, monitorizează, procesele de producţie şi efectuează controalele şi inspecţiile de către maiştri CTC; confirmă calitatea produselor realizate de subunităţi, în înregistrări de calitate pe faze sau operaţii de execuţie (PV de recepţie calitativă, PV de control);
Ţine evidenţa şi gestionează documentele şi înregistrările aferente controlului calităţii.

CERINTE

Studii medii tehnice, studiile superioare constituie un avantaj;
Experienta de minim 5 ani intr-un mediu de productie;
Experienta de minim 3 ani intr-un post de control al calitatii;
Reprezinta un avantaj experienta in constructii metalice;
Cunoştinţe medii de limba engleza, scris şi vorbit;
Bune cunoştinţe de operare PC-pachetul Office;
Atent la detalii, responsabil, atitudine pozitivă, capacitate de invatare rapida, seriozitate, bune abilitati de comunicare.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a lucra intr-a firma multinationala intr-un mediu dinamic;
Loc de munca sigur, salariu corespunzator responsabilitatilor.

Companie multinationala specializata in domeniul industriei de confectii metalice