PLANT BUYER

ASSA ABLOY ENTRANCE SYSTEMS PRODUCTION ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se axeaza pe costul total ca suma intre cost, capital, flux de calitate și servicii;
Face legatura intre cumparari si strategia de afaceri a companiei ;
Se asigura ca toate operatiunile se desfasoara fără probleme în cadrul AAES România;
Se ocupa de Asigurarea Calității de la furnizori și respectarea de către acestia a "Cerințelor privind durabilitatea";

Asigura dezvoltarea continua cu furnizorii și clienții interni;

• Este responsabil operational pentru incheierea

acordurilor cu furnizorii agreati.

Este responsabil operational pentru optimizarea numărului de furnizori în baza de furnizori din Romania.
Este responsabil operational pentru negocierile de preț, condițiile de livrare și de plată pentru furnizori atribuiti.
Este responsabil operational pentru actualizarea tuturor datelor de achiziție în sistemul ERP.
Este responsabil operational pentru Indicele de cumparare cheie (KPI) care este definit în fiecare an pentru AAES România.
Sprijina departamentul financiar pentru urmărirea comenzilor de aprovizionare, a notelor de livrare și a facturilor de la furnizori.

Sprijina departamentul de calitate pentru soluționarea cererilor de calitate cu furnizorii agreati.

CERINTE

Studii superioare profil economic;
O bună cunoaștere a mediului de afaceri competitiv;
Experienta in departamentul de achizitii de cel puțin 4 ani, de preferință în industria de automotive.
Cunostinte foarte bune de limba engleza; capabil să negocieze acorduri cu furnizorii în limba engleză.
Bune cunostinte de utilizare a sistemului ERP;
Experiență în conducerea și coordonarea echipelor.
Cunoștințele in domeniul metalurgic constituie un avantaj.
Cunostintele de limba germană constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a lucra intr-a firma multinationala intr-un mediu dinamic;
Loc de munca sigur, salariu corespunzator responsabilitatilor.

Companie multinationala specializata in domeniul industriei de confectii metalice