Personal hotelier - sezonul de vara 2011

365 JOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se cauta personal pentru un hotel din insula Corfu din Grecia.
Pozitiile disponibile sunt:
- 1 receptionist (barbat)
- 4 chelnerite (fete)
- 4 chelneri (barbati)
- 4 cameriste (fete)

Perioada de contractare va fi pentru sezonul de vara 2011: 15 Mai 2011 - si pana pe 15 Septembrie 2011

Receptionerul:
-va tine evidenta ocuparii spatiilor de cazare
-va superviza ca sarcinile perosnalului de la receptie si zona publica (holul hotelului, zona barului de langa receptie) sa fie indeplinite
-va oferii informatii oaspetilor in legatura cu zona turistica unde se afla, agentiile de calatorie din zona, etc.

Chelnerii/chelneritele:
-Vor trebui sa prezinte meniul clientilor, sa recomande mancaruri si bauturi;
-Sa serveasca mancaruri si bauturi clientilor;
-Sa faca nota de plata;
-Sa curete mesele dupa plecarea clientilor;
-Sa aibe grija ca zona restaurantului sa fie curata;etc.

Cameristele:
-Vor face curatenie in camere, dati cu aspiratorul, stergeti praful, duceti asternuturile de la spalatorie si aduceti in camere altele curate, schimbati florile din vaza, etc.

CERINTE

Aplicantii trebuie sa fie STUDENTI la Universitati sau Profile din domeniul Turismului !! Alte aplicatii nu se iau in considerare !!

Pentru toate pozitiile se prefera persoane care au mai lucrat in domeniul, minim 6 luni pe pozitia pentru care aplica;

Limita de varsta: 18-35 de ani

BENEFICII OFERITE

Salariul oferit va fi de 440 euro/luna;
Se va lucra 5 zile/saptamana, veti avea 2 zile libere /saptmana
Programul de munca va fi de 8 ore/zi;
Cazarea este asigurata gratuit de catre angajator in cardul hotelului, in camere de cate 2-3 persoane;
3 mese/zi sunt asigurate gratuit de catre angajator;

Cautati oferte de locuri de munca in strainatate? Aplica online pentru locuri de munca in Anglia, Au Pair Ingrijire copii, oferte in Grecia, Cipru, Criuse Ships jobs pe rauri din Europa: chelneri, barmani, bucatari, ajutor de ospatar, cameriste.
www.transylvania-jobs.com - Locuri de munca in strainatate