Hai în echipa PhotoHotel fotograf în străinătate

PhotoHotel SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce înseamnă PhotoHotel? De origine româno-franceză, compania noastră este o echipă excelentă de fotografi ce în sezonul estival călătoresc către Grecia (Creta, Rodos, Corfu, Atena, Penopolez) și Spania (Andaluzia, Insulele Balear, Insulele Canare) pentru a imortaliza zâmbetele și vacanțele turiștilor de la hotelurile partenere de acolo.

- Ca fotograf, în cele 9 ore de activitate pe zi (împărțite în 3 părți pe parcursul zilei: dimineața, după-amiaza și seara) vei socializa cu turiștii, îi vei invita la sesiuni foto individuale, vei participa la diverse activități organizate: activități sportive, spectacole sau jocuri interactive. Esențial este să surprinzi turiștii în momente ce le vor aminti cu drag de o vacanță pe cinste;

- În calitate de consilier foto, în cele 9 ore de activitate pe zi (împărțite în 2 părți pe parcursul zilei: dimineața și seara) vei asista colegul/a fotograf atunci când va fi nevoie, le vei prezenta clienților cele mai reușite unghiuri ale lor și le vei povesti despre cum pot lua acasă toate acele amintiri frumoase.

CERINTE

Ce căutăm pentru echipa noastră?

- Căutăm oameni pasionați de fotografie și de oameni;

- Căutăm oameni care să iubească vara, soarele și marea;

- Căutăm oameni ce caută noi provocări;

- Căutăm oameni ce vorbesc minimum 2 limbi străine: engleză, franceză, rusă sau germană;

- Căutăm oameni creativi și atenți la detalii;

BENEFICII OFERITE

Ce oferim noi?

- Oferim cadrul de dezvoltare pentru tine ca fotograf și pentru tine ca om de vânzări alături de o echipă de profesioniști;

- Oferim experiențe memorabile din martie până în octombrie (cu posibilitatea de extindere a înțelegerii pentru întregul an dacă tu îți vei dori asta);

- Oferim cazare și masa în hotelul în care vei și lucra;

- Oferim transportul dus-întors către și de la destinație;

- Oferim un salariu net de 700 EUR / lună la care se adaugă și comision din vânzarea de poze.

Povestea noastra a inceput in anul 2008 cu 2 structuri hoteliere si o echipa formata din 4 persoane, in insula Creta. Ulterior, compania s-a extins si in Spania, iar in ianuarie 2016 am deschis centrul administrativ in Romania, la Brasov.

📍In prezent avem peste 100 de structuri, peste 200 de angajati, iar ca destinatii amintim:
Grecia: Insula Creta, Rodos, Corfu, Atena;
Spania: Andaluzia, Mallorca, Menorca;
Insulele Canare: Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria;
si insula Malta;

🚩Photohotel este angajator direct si nu se percep taxe sau comisioane.

Te asteptam in echipa noastra :)