CONSULTANT FINANCIAR

ALLIANZ-TIRIAC ASIGURARI S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea continua a pietei si abordarea potentialilor clienti in vederea promovarii produselor si serviciilor de asigurare
- Identificarea nevoilor de protectie financiara si de asigurare a bunurilor ,vietii si sanatatii ale potentialilor clienti
- Elaborarea de oferte personalizate pentru potentialii clienti , in baza solutiilor financiare identificate
- Mentinerea unei legaturi permanente cu clientii si acordarea asistentei necesare pe durata parteneriatului cu acestia
- Monitorizarea pietei asigurarilor si identificarea oportunitatilor de bussiness

CERINTE

- Studii medii, studiile superioare constituie avantaj
- Spirit antreprenorial
- Capacitate de a interactiona cu diverse tipologii umane
- Bune abilitati de comunicare si negociere
- Orientare catre obtinerea de rezultate
- Cunoasterea pietei asigurarilor si a produselor de asigurari reprezinta un avantaj
- Experienta in vanzarea de produse si servicii financiare constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Suportul unui asigurator de top in dezvoltarea propriei afaceri (in calitate de persoana fizica sau juridica)
- O gama completa de produse si servicii de asigurare si o oferta competitiva , capabile sa satisfaca nevoile diverse de protectie financiara ale clientilor nostri
- Beneficii financiare (comisioane standard, comisioane aditionale,bonusuri)
- Beneficii non-financiare (excursii,obiecte promotionale,premii)
- Oportunitati de cariera si dezvoltare profesionala si personala (programe de training,cluburi de performanta,trepte de cariera)
- Suport logistic si operational,suport in activitatea de ofertare si vanzare(platforma de vanzari,asistenta unei echipe dedicate,materiale suport vanzare si marketing, etc.)
- Statutul de membru in echipa de elita Allianz-Tiriac

AllianzTiriac, membra a Grupului Allianz- unul din liderii mondiali in domeniul serviciilor financiare si de asigurari , se bucura de stabilitate financiara , notorietate si apreciere pentru performantele inregistrate constant de-a lungul celor peste 16 ani de activitate in Romania.
Grupul Allianz -partener stabil pentru clienti,parteneri , angajati si actionari, deserveste aproximativ 75 milioane de clienti in peste 70 de tari ale lumii. Pe fiecare dintre principalele segmente de activitate pe care opereaza -servicii de asigurari generale si de viata,respectiv administrarea activelor- Grupul Allianz beneficiaza de recunoastrere internationala atat pentru profesionalismul si expertiza reprezentantilor sai, cat si pentru soliditatea afacerilor derulate.