CONSULTANT FINANCIAR

ALLIANZ-TIRIAC ASIGURARI S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

OFERTA NOASTRA PENTRU TINE
DACA VREI O CARIERA ÎN ASIGURARI SI VREI SA ÎNVETI DE LA CEI MAI BUNI, TE ASTEPTAM ÎN ECHIPA ALLIANZ-TIRIAC!
CARE VA FI ROLUL TAU:
• Prospectarea continuă a pieţei şi abordarea potenţialilor clienţi, în vederea promovării produselor şi serviciilor de
asigurare
• Identificarea nevoilor de protecţie financiară şi de asigurare a bunurilor, vieţii şi sănătăţii ale potenţialilor clienţi
• Elaborarea de oferte personalizate pentru potenţialii clienţi, în baza soluţiilor financiare identificate
• Menţinerea unei legături permanente cu clienţii şi acordarea asistenţei necesare pe durata parteneriatului cu aceştia
• Monitorizarea pieţei asigurărilor şi identificarea oportunităţilor de business.

CERINTE

CE ASTEPTAM DE LA TINE
• Studii medii. Studiile superioare constituie un avantaj.
• Să ai spirit antreprenorial
• Să ai capacitatea de a relaţiona cu diverse tipologii umane
• Bune abilităţi de comunicare şi negociere
• Să fii orientat către obţinerea de rezultate
• Cunoaşterea pieţei asigurărilor şi a produselor de asigurări reprezintă un avantaj
• Experienţa în vânzarea de produse şi servicii financiare constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

CE ÎTI OFERIM
• Suportul unui asigurător de top în dezvoltarea propriei afaceri (în calitate de persoană fizică sau juridică)
• O gamă completă de produse şi servicii de asigurare şi o ofertă competitivă, capabile să satisfacă nevoile diverse de
protectie financiara ale clientilor nostri
• Beneficii financiare (comisioane standard, comisioane adiţionale, bonusuri)
• Beneficii non - financiare (excursii, obiecte promoţionale, premii)
• Oportunităţi de carieră şi dezvoltare profesională şi personală (programe de training, cluburi de performanţă, trepte
de carieră)
• Suport logistic şi operaţional, suport în activitatea de ofertare şi vânzare (platforma vânzări, asistenţa unei echipe
dedicate, materiale suport vânzare şi marketing, etc)
• Statutul de membru în echipa de elită Allianz-Ţiriac.

DESCRIEREA FIRMEI

CINE SUNTEM
Un brand puternic
Un partener de încredere
Allianz-Tiriac, membra a Grupului Allianz - unul din liderii mondiali în domeniul serviciilor financiare si de asigurari, se
bucura de stabilitate financiara, notorietate si apreciere pentru performantele înregistrate constant de-a lungul celor
peste 16 ani de activitate în România.
Grupul Allianz - Partener stabil pentru clienti, parteneri, angajati si actionari
Grupul Allianz deserveste aproximativ 75 milioane de clienti în peste 70 de tari ale lumii. Pe fiecare dintre principalele
segmente de activitate pe care opereaza – servicii de asigurari generale si de viata, respectiv administrarea activelor -
Grupul Allianz beneficiaza de recunoastere internationala atât pentru profesionalismul si expertiza reprezentantilor sai,
cât si pentru soliditatea afacerilor derulate.