BUCATAR

S.C. OVI HOTELS S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam bucatari cu experienta in domeniul culinar pentru restaurant cu specific turcesc si romanesc.

Responsabilitati:

-pregăteşte mâncărurile din reţetarul unităţii în conformitate cu standardele în vigoare;

- montează preparatele pe obiectele adecvate pentru servire şi realizează elementele estetice ale preparatelor;

- participă cu supervizare la determinarea necesarului de materii prime de comandat şi la realizarea comenzilor de aprovizionare;

- asigură implementarea şi menţinerea standardelor de păstrare şi depozitare a produselor, semipreparatelor şi preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare în vigoare.

CERINTE

•studii medii;

•diplomă de calificare în domeniu ;

•vechimea în specialitate: min. 3 ani, cu recomandare scrisă de la cel puţin unul dintre locurile de muncă anterioare;

•cunoştinţe medii de limba engleză;

•rigurozitate în ceea ce priveşte regulile de igienă în alimentaţia publică;

•imaginaţie culinară, ordonat şi disciplinat;

•capabilitatea să pregătească produse alimentare reci şi calde în conformitate cu meniul restaurantului;

• atitudine orientată către client – politeţe, abilităţi bune de comunicare, persoană energică şi amabilă;

•rezistenţă mare la stres;

•atitudine pozitivă şi conciliantă în relaţiile cu clienţii şi colegii;

•disponibilitate de a lucra în ture.

BENEFICII OFERITE

Se asigura plata transportului

Ovi Hotels reprezintă un ansamblu de pensiuni şi hoteluri ce îmbină ospitalitatea tradiţională cu servirea ireproşabilă.

Motel Ovidiu, este situat pe DN 5, Bucureşti- Giurgiu, km. 36, departe de traficul congestionat.

Motelul Ovidiu este locaţia ideală pentru turismul de afaceri şi de tranzit, unde indiferent de scopul vizitei dumneavoastră, vă puteţi bucura de intimitate, ospitalitate şi bună dispoziţie.

Motelul dispune de restaurant, bar şi parcare supravegheată video, având un număr de 10 camere double, 3 single şi un apartament, toate camerele fiind dotate cu grup sanitar propriu, TV, minibar şi aer condiţionat.

În restaurantul motelului pot fi servite atât mâncăruri tradiţionale româneşti, cât şi preparate culinare internaţionale. Având o capacitate de 80 de locuri, aici se pot organiza diferite evenimente sociale datorită multitudinii de posibilităţi în ceea ce priveşte decoraţiunile, meniul şi barul.

Personalul calificat vă sta la dispoziţie, gata să vină în întâmpinarea dorinţelor dumneavoastră.

Vă aşteptăm !

Pentru a vizita Ovi Hotels click www.ovihotels.ro