Sudor MIG - Germania

onsite Work Gmbh

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam Sudori MIG pentru munca in Germania (Heilbronn) incepand din vara acestui an. Oferim contract pe minim 1-2 ani (cu optiune de prelungire pe termen nedeterminat).

Responsabilitati:
-Productia de caroserii in schimburi respectand proceduri standardizate
-Sudarea de ansambluri din aluminiu
-Verificarea calitatii sudurii si simpla documentare a acesteia
-Participarea la dezvoltarea continua a proceselor de sudare si productie
-Mentinerea standardului de calitate, siguranta muncii si protectia mediului
-Indeplinirea la timp a programului de productie in ceea ce priveste calitatea, cantitatea si rentabilitatea conform caietului de sarcini

CERINTE

Cerinte:
-Ucenicie/Calificare profesionala in domeniul prelucrarii metalului
-Cunostinte practice (demonstrabile) ca sudor MIG
-Preferabil experienta in constructia/productia de caroserii
-Experienta ca sudor MIG in productia in serie
-Preferabil experienta in productia de automobile
-Un simt dezvoltat al calitatii
-Capacitatea de a lucra in echipa
-Disponibilitate, initiativa si flexibilitate
-Comunicativ
-Limba germana obligatorie in scris si vorbit: nivel mediu

BENEFICII OFERITE

Oferta:
-Scolarizare/instruire specializata
-Asiguram cazarea contra unui cost scazut
-Se organizeaza grupuri pentru transport
-Salariul pe ora incepe de la 10,61 Euro si creste constant (de la 10,61 la 12,20, la 12,73, la 13,79 iar dupa 7 luni ajunge la 15 Euro/ora)
-Concediu platit si prima de Craciun (dupa primul an)
-Prestatii in temeiul conventiei colective (dupa perioada de proba)
-Plata la timp
-Consultare personala si individuala

Firma onsite work GmbH le face angajatorilor cunostinta cu potentiali angajati - respectand atat nevoia angajatorului cat si nevoile si drepturile angajatului. Firma noastra ofera de peste 30 ani servicii de consultanta si intermediere de personal.