Sudor Germania

Europakraft Jobs

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere job:
Laserschweißer

Recrutam pentru o companie cu renume multinational, personal in domeniul productiei in Republica Federala Germana.
Cautam personal experimentat, fara comision sau taxe de mediere, pentru angajatori pe tot teritoriul Germaniei.

Responsabilitati:
- In functie de diversitatea comenzilor sudura A-B-C in standul de mostre/modele cat si sprijin la constructia/asamblarea de pompe
- Echiparea utilajelor /robotilor si realizarea/scrierea programelor de sudura
- Sprijin la introducerea de noi standarde si continua imbunatatire a acestora
- Respectarea normelor KAIZEN la locurile de munca

CERINTE

Cerințe job:
- Cunostinte de limba germana la nivel avansat
- Calificare technica in domeniu
- Experienta in industria automobilistica (automotive) si derularii de proiecte in domeniu
- Experienta in punerea in functiune a unor linii de productie automatizate
- Cunostiinte in CNC prezinta un avantaj
Studii: Școală profesională
Limbă străină: Germană: Avansat

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Salarii atractive peste nivelul standard
- Oportunitatea de a lucra si dezvolta cariera intr-o companie multinationala
- Beneficii pentru ore suplimentare si de weekend
- Loc de munca fara comision sau taxe de intermediere
- Loc de munca Full-Time
- Contract pe durata nedeterminata incheiat la angajator german
- Acces la sistemul german de asigurari de sanatate, sistemul de pensii, asigurari speciale de munca
- consultanta gratuita pentru obtinerea beneficiilor sociale

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare personal pentru munca in strainatate.