Stivuitorist

Tjobs SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere job:
Iți dorești un contract de muncă în străinătate pe o perioadă nedeterminată ? Cauți un salar motivant în Germania unde poti beneficia de bonusuri salariale? Unul dintre cele mai importante grupuri industriale integrate in domeniul materialelor si tehnologiilor, caută stivuitoristi, motivati și cunoscători ai limbii germane la nivel conversațional.
Compania ofera solutii pentru progrese durabile in intreaga lume. Angajatii, in numar de peste 199.000, sunt calificati si pregatiti sa raspunda provocarilor pietei prin uzine, materiale, componente si sisteme de inaIta performanta, care asigura perspective reale pentru clienti din peste 80 de tari.

Responsabilitati:
- transportul marfurilor paletizate
- asigura si supravegheaza incarcarea/destivuirea marfurilor
- executa transportul marfurilor pe rutele si traseele indicate
- menţine curăţenia în sectorul de activitate
- verifica conditiile tehnice ale principalelor sisteme ale vehiculului
- organizeaza marfa in depozitul companiei
- este responsabil de buna gestiune si organizare a depozitului.

CERINTE

- experienta de min 1 an pe o pozitie simulara
- detinerea unei Autorizatii ISCIR de stivuitrist
- cunoaterea limbii germane la nivel conversational/ mediu
- disponibilitate de lucru in schimburi si ture de noapte
- experienta cu operatiunile de sudura prezinta avantaj.

BENEFICII OFERITE

- agajarea in conditii legale, in conformitate cu legea
- posibilitatea de a efectua ore suplimentare
- cazarea este asigurata contra cost ( aprox 300 euro luna)
- transportul Romania - Germania NU este asigurat
- posibilitatea de a beneficia de bonusari salariale in concordanta cu reglementarile din Germania ( depinde de clasa de taxe din care face parte candidatul ).

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.