Sofer Tir contract in Germania

ELVIS AG Deutschland

Job expirat

RESPONSABILITATI

SOFERI TIR contract in Germania

1. Angajator - firma din Germania
- Limba Germana sau Engleza (obligatoriu - nivel conversational)
2. Cap tractor (EURO 6) cu semiremorca standard/Mega
3. Sistem Telematic si navigatie
4. Telefon mobil ,
5. Transporturi intern Germania si/sau International
6. Permis de conducere C+E
7. Atestat ADR (constituie avantaj)
8. Minim 3-5 ani experienta ca sofer profesionist (40 to) din care 3 in regim international
9. Program de lucru luni-vineri / sambata-duminica acasa (la domiciliul din Germania)
10. Adresa de domiciliu Germania
11. Va ajutam cu cazarea (1 cameră costă în jur de 300 - € / lună toate cheltuielile incluse)
12. Contract de munca in conformitate cu legislatia din Germania pe perioada nedeterminata
13. Asigurare medicala in Germania (AOK)
14. Taxe si impozite in Germania (INCLUSIV asigurare de somaj si contributie la fondul de pensii)
15. Perioada de proba 6 luni
16. Salariu de baza de la 1.800.-€ posibilitate de marire salariala in functie de seriozitate si performante
17. Diurna cca. 200-400.-€ lunar
18. Prima, cca. 100-300.-€ pentru reducerea consumului de combustibil, conducere defensiva, ecologica etc
19. Concediu platit - 26 de zile lucratoare pe an
20. Dorim ca soferii sa se mute in Germania.

Trimiteti CV pe adresa: eugen.manole@elvis-ag.eu

CERINTE

Obligatoriu limba germana/engleza nivel conversational

Der Name ELVIS (Europäischer Ladungs-Verbund Internationaler Spediteure) ist zu einem Markenzeichen auf Europas Straßen geworden. Er steht für Innovation, Zuverlässigkeit und Sicherheit. Mit kundenorientierten Transport- und Logistiklösungen haben wir uns an der Spitze des LKW Teil- und Komplettladungsmarktes fest etabliert und bieten unseren Kunden entscheidende Wettbewerbsvorteile, insbesondere im Hinblick auf Flexibilität und Laderaumkapazität.