Sofer Profesionist

Persol GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautare de persoane pentru angajare in Germania, cu experienta de cel putin 5 ani ca si sofer profesionist.
Persoanele cautate de catre noi trebuie sa vorbeasca limba germana la cel putin nivel mediu (aceasta este o cerinta de baza pentru ocuparea acestui post, impreuna cu: permisul de conducere clasele: B,C, C1, CE, C1E, DE)

RESPONSABILITATI:
In cazul in care veti fi selectat pentru a fi angajat in firma noastra, veti fi responsabil de transporturile interne si internationale si, desigur, de tot ce are legatura cu acestea:
-incarcare, descarcarea, inventariere, folosirea benzilor si a echipamentelor de transport
-komisionare, organisarea si administrarea depozitului, tehnici de logistica, transport si depozitare, luarea in primire a marfii, precum si controlul acesteia

ATENTIE!!! Nu se percep nici un fel de comisioane!
Angajarea se va face direct la firma din Germania (firma de intermediere/leasing de personal: firma se numeste Persol GmbH) contracte de munca legale in Germania, precum si aplicarea legislatiei germane.
Contactati-ne la numarul de telefon: 0049 3461 55 05 35 sau la adresa de mail: info@persol-merseburg.de

CERINTE

CERINTE:
-experienta de cel putin 5 ani in domeniu
-permis de conducere categoria: CE, C1E, DE
-limba germana: cel putin nivel mediu
-certificat ADR
-cartela conducatorului autio
-certificat de pregatire profesionala a conducatorului auto
-permis pentru motostivuitor
-certificat de automacaragiu
-disponibilitatea de a lucra in strainatate
-lucrul in echipa si pe cont propriu
-experianta in lucrul cu schimbul de containere

BENEFICII OFERITE

REMUNERATIE :
-salariul brut: 8-9 Euro /ora
-diurna
-posibilitatea de avansare si specializare
-avantajul de a lucra intr-o firma cu vechime si renume pe piata germana

Suntem o firma noua de intermediere de personal. Obiectul nostru de activitate este intermedierea/leasingul de personal din Romania catre firme serioase din Germania. Contractul de munca va unul legal, in Germania, iar pentru angajare/demersuri nu se va percepe nici un fel de comision.