Sofer Profesionist

Klotz Metallbau GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautare de persoane pentru angajare in Germania, cu experienta de cel putin 5 ani ca si sofer profesionist.
Persoanele cautate de catre noi trebuie sa vorbeasca limba germana la cel putin nivel mediu (aceasta este o cerinta de baza pentru ocuparea acestui post, impreuna cu: permisul de conducere clasele: B,C, C1, CE, C1E, DE)

RESPONSABILITATI:
In cazul in care veti fi angajat in firma noastra, veti face transporturi pe toate santierele firmei noastre, care se regasesc pe tot teritoriul Germaniei, iar in cazul in care acest lucru nu este necesar, va veti desfasura activitatea in cadrul firmei, la sediul acesteia.
-incarcare, descarcarea, inventariere, folosirea benzilor si a echipamentelor de transport
-komisionare, organisarea si administrarea depozitului, tehnici de logistica, transport si depozitare, luarea in primire a marfii, precum si controlul acesteia
-activitati de productie a elemntelor de fata/ferestre/usi etc., precum si activitati premergatoare productiei finale ale acestora

Interviurile se vor tine in perioada 13.08-15.08.2013 in Bucuresti, iar inceperea activitatii va fi undeva la sfarsitul anului 2013.

ATENTIE!!! Nu se percep nici un fel de comisioane!
Angajarea se va face direct la firma din Germania (Klotz Metallbau GmbH), contracte de munca legale in Germania, precum si aplicarea legislatiei germane.

CERINTE

CERINTE:
-experienta de cel putin 5 ani in domeniu
-permis de conducere categoria: CE, C1E, DE
-limba germana: cel putin nivel mediu
-certificat ADR
-cartela conducatorului autio
-certificat de pregatire profesionala a conducatorului auto
-permis pentru motostivuitor (in cazul in care aveti)
-certificat de automacaragiu (in cazul in care aveti)
-experinta in constructii metalice (fatade, ferestre, usi...)
-disponibilitatea de a lucra in strainatate
-lucrul in echipa si pe cont propriu
-experianta in lucrul cu schimbul de containere

BENEFICII OFERITE

REMUNERATIE :
-salariul brut: 9 Euro /ora
-diurna: 16 Euro/ 24 ore petrecute pe santier
-posibilitatea de avansare si specializare
-avantajul de a lucra intr-o firma cu vechime si renume pe piata germana

Suntem o firma cu o vechime de ca. 25 de ani pe piata germana si ne desfasuram activitatea in domeniul constructiilor metalice (ferestre, usi, instalatii de protectie solara, fatade,pereti etc.). Firma noastra se numeste Klotz Metallbau GmbH (pentru mai multe informatii va rugam sa accesati pagina noastra de internet: www.metallbau-klotz.de )