Sofer cu ADR

Dahm Gaslog

Job expirat

RESPONSABILITATI

executare transporturi internationale in spatiu intracomunitar

Titularul postului va efectua activitati de transport international.

Responsabilitati:
- Asigura transportul de marfuri alocat;
- Este responsabil de cantitatea si starea marfii transportate din momentul incarcarii pana in momentul descarcarii acesteia, conform comenzii si documentelor de transport;
- Este responsabil de starea tehnica a autovehiculului si raspunde de integritatea acestuia;
- Tine evidenta valabilitatii tuturor documentelor si verificarilor vehiculului;
- Manipuleaza documentele aferente transporturilor efectuate;
- Mentine legatura cu coordonatorii de transport, in vederea atingerii obiectivului stabilit;
- Utilizeaza in mod corect instrumentele de comunicare cu dispeceratul;
- Efectueaza curse intracomunitare cu durata de minim 1 luna.

CERINTE

- Minim studii medii (ex: scoala profesionala) - liceul absolvit reprezinta avantaj;
- Atestat sofer profesionist transport marfa valabil;
- Certificat ADR
- Detinator pasaport valabil
- Cunoasterea unei limbi de circulatie internationala la nivel conversational - germana reprezinta avantaj;
- Apt psihologic si medical conform reglementarilor in vigoare.

BENEFICII OFERITE

1000-1200 EUR net
- Diurna +salariu 1000 - 1200 Euro net pe luna.

DESCRIEREA FIRMEI

transport marfuri ADR