Sofer camion pentru distributie zonala Germania

MC Serv Logistic SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

mvc services cauta candidati pentru pozitia de SOFERI CAMION MARFA distributie zonala pentru unul din clientii sai - o companie multinationala de logistica si transport.
Toate poziitiile sunt localizate in Germania.

Responsabilitatile includ, dar nu se limiteaza la:

o Transportul si livrari zilnice de marfa la clientii alocati in conditii de integritate si siguranta
o Ridicarea zilnica partide de marfa silivrarea acestora in depozitul central
o Executarea completa, corecta si la timp a fiecarei rute atribuite de dispeceri in conformitate cu programul local de transport prestabilit
o Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii si colegii
o Manipularea atenta a vehiculului incredintat cat si a marfurilor ce urmeaza a fi transportate
o Respectarea cerintelor generale si a normelor interne ale companiei
o Intretinerea vehiculului

CERINTE

o Experienta anterioara ca sofer camion
o Permis de conducere categoria CE
o Card tahograf
o Studii medii
o Cazier actualizat
o Energie, flexibilitate, deschidere, responsabilitate, atentie
o Tinuta si conduita impecabila

BENEFICII OFERITE

o Locurile de munca sunt localizate in Germania
o Oportunitatea unei cariere de lunga durata intr-o companie dinamica
o Angajatorul asigura cursuri de limba germana si curs ADR
o Pachet salarial competitiv, incluzand si un sistem de bonusuri bazate pe criterii de competenta – mai multe detalii se vor acorda la interviuri
o Asistenta in obtinerea locuri de cazare deja negociate
o Asistenta in obtinerea de locuri de munca pentru sotii si a alocatiilor pentru copii in conformitate cu legea germana
o Asigurari sociale, de sanatate, pensie, etc. in conformitate cu legea germana
o Asigurare aditionala pentru activitatea prestata

Daca sunteti interesati in a deveni membru al unei echipe internationale de succes si daca considerati ca indepliniti cerintele de mai sus, va rugam sa ne trimiteti CV-ul dvs.

Doar candidatii selectati vor fi contactati.

mvc services is a management & professional recruitment specialist and in the same time a reliable consultant for the international logistics market. Our organisation channels all the abilities to deliver our customers solutions tailor made for their needs.

At mvc services we believe we can make a difference for our clients by proactive development of tailor-made solutions and by adapting our services to reflect the customers' expectations.