Sofer Autobuz Germania

Workers Recruitment International Center Company S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

ANGAJĂM ŞOFERI PENTRU AUTOBUZ ÎN GERMANIA ÎN TRANSPORTUL PUBLIC - ANGAJATOR DIRECT - FARĂ TAXE DE RECRUTARE !!! Recrutăm şoferi profesionisti pentru unul din cele mai mari grupuri de firme din Germania încă 250 soferi pentru transport public de persoane între localitati limitrofe oraşelor mari, transport elevi, linie aeroport inclusiv Reise Linien , transport deasemenea şi în oraşe mari si chiar posibilitate angajare şofer in bază militara NATO din Germania.Flota de autovehiule peste 1000 de unitati, arox 800 angajati. Poze reale cu autovehiculele companiei.
Mentionam faptul că interviurile au loc saptamânal telefonic sau skype, direct cu managerul de personal al firmei din Germania. Documentele pot fi trimise în numele şoferilor dacă aceştia lucrează, si de sotiile acestora, copii sau prieteni fară nici o problemă pe adresa de email hr@workersrecruitment.ro sau prin postă pe adresa firmei. Pentru relatii contracte : Ec.Mrd. Mihai Paiusan / General Manager / Partener / MET Deutschland GmbH - M: +40743555514 - pentru documente email : hr@workersrecruitment.ro
Adresa birou Braşov : Workers Recruitment International C.C Srl. Str. Traian nr.105, 500332 - Brasov : T: +4 0268 426 022 - F: +4 0268 426 038 , Nr. inreg. J8/2026/2005 , CUI 17864036 ,Nr. inreg. companie la I.T.M (Inspectoratul teritorial de muncă ) Brasov nr. 69 / 07.09.2005. Asteptăm CV-ul si documentele dvoastră ! Multumim tuturor in avans pentru intelegere şi seriozitate !!! Cu salutari cordiale, Echipa Workers Recruitment International C.C. Srl. Romania

CERINTE

Se cere :
- SERIOZITATE !!!,
- limba germană vorbit doar la nivel începător OBLIGATORIU !!!
- CV în limba engleză sau germană (de trimis email sau poştă pt. interviu)
- buletin de identitate (copie prin email sau poştă pt. interviu)
- permis de conducere fata + verso Cat. D (copie prin email sau poştă pt. interviu)
- atestat de transport persoane fată + verso (copie prin email sau poştă pt. inteviu)
- adresa de email
- adresa skype pentru interviu dupa caz
După interviu se solicită :
- CAZIER JUDICIAR CURAT
- Cazier auto min. 2 ani
- Aviz psihologic, siguranţa traficului pentru transport persoane.
- Aviz medical pentru angajare / transport persoane / APT
Se deconteaza de catre firmă pe baza de chitanţă plata pentru obtinerea avizelor solicitate ! Multumim pt. intelegere.

BENEFICII OFERITE

Se oferă :
- contract de muncă legal, înregistrat in Germania (tradus legalizat in lb. Română) - cereţi detalii de la juriştii firmei.
- salariul de încadare brut 12,53 euro /oră ( Aprox. 2117,57 euro brut la care se adaugă, diurnă sau sporuri de noapte, de weekend etc.)
- diurnă zilnică pentru masă in toate contractele 6-12 euro/zi in functie de linie.
- 25% - 50 % spor de noapte sau sarbători legale
- program de lucru 169 ore lucrate / lună asigurate prin contract
- cazare asigurată (contra cost) de angajator 250 - 300 euro/ lună
- ţinută de lucru si alte prime de sărbatori (Paşte, Crăciun)

Compania cu experienta de peste 12 ani in recrutare persoane.
Seriozitatea si profesionalismul sunt pe primul loc.