Posturi medici in Germania

ArenaJobs

Job expirat

RESPONSABILITATI

Locuri de munca atat pentru medici cu experienta cat si pentru proaspat absolventi in Germania care vor sa se specializeze in :
-anestezie
-medicina interna
-pediatrie
-ginecologie
-cardiologie
-radiologie
-chirurgie
-medicina generala
-neurologie
-ortopedie
-pshiatrie si psihoterapie (Exceptie: este necesar cetificat de limba germana dat de Goethe minim nivelul C1!) etc.

CERINTE

Cerinte: Absolvent de Facultate Medicina Umana (fara stomatologie) rezident sau specialist. Persoana care are certificat de limba germana minim B2, eliberat de Goethe Institut (EXCEPTIE: minim nivelul C 1 pentru doctorii care vor sa se specializeze in Psihiatrie si Psihoterapie), certificat care atesta abilitatile avansate de comunicare in limba germana.

BENEFICII OFERITE

Oferta: salarii competitive pentru posturi in clinici private din diferite regiuni ale Germaniei.

ArenaJobs este o firma de resurse umane. Ne ocupam de placement local si international.