Personal medical Germania : MEDICI ( se accepta si rezidenti)+Asistenti/e .medicali/e

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atentie!
Acest program este gratuit pentru aplicanti! Nu exista taxe sau comision de plasare!
Informatii generale:
Va oferim acum posibilitatea sa lucrati in domeniul medical pentru clinici si spitale in Germania. Este nevoie de urmatorele tipuri de asistenti medicali si de medici: neurologi, radiologi, anestezisti, chirurgi, internisti, ginecologi, pediatri si in viitor si alte specializari.

CERINTE

Conditii, calificari necesare si posibilitati:
• Nivel B2 de comunicare orala pentru limba germana (si certificat, daca este posibil de la Institutul Goethe, care sa ateste acest nivel de cunostiinte) si limba engleza de baza;
• Studii finalizate in domeniul medical;
• Diplomele si documentele justificative sa fie traduse in limba germana si legalizate – serviciu oferit de biroul nostru de traduceri la un pret redus;
• Varsta maxima de 50 de ani; aspect fizic placut si stare de sanatate buna;
• Posibilitatea de a emigra in Germania, impreuna cu familia;
• Posibilitatea pentru specializare suplimentara in Germania.
Prioritate in selectarea personalului:
• Studenti in an terminal sau absolventi (doctori tineri, chiar si fara experienta);
• Medici rezidenti sau specialisti;
• Asistenti medicali tineri cu diploma;
• Doctor de top cu diploma (nivel 2 de atestare / calificare)

BENEFICII OFERITE

Salar oferit si bonusuri:
A. Pentru medici:
• Salarul se negociaza cu angajatorul in functie de experienta si specializare. Contactati-ne pentru detalii!
• Salariile sunt intre 1800 si 5000 € net, la care se adauga garzile si alte servicii prestate.

B.Pentru asistenti si asistente medicale:
• Salarul se negociaza cu angajatorul in functie de experienta si specializare.
• Salariile sunt intre 800 – 2000 euro la care se adauga plata orelor de noapte si a altor servicii prestate.

Dosar de aplicare:
• Curriculum Vitae tip in limba germana
• Diplome de studii, documente specializare, recomandari etc. in limba germana
• Certificat limba germana minim B2
• Fotografie corp intreg
Dupa trimiterea dosarului , aplicantii vor fi contactati telefonic pentru a discuta conditiile de plasare si detaliile programului. Interviul de aplicare va fi realizat de catre firma din Romania si de catre partenerii din Germania.
Persoanele care nu au inca certificatul de limba B2, pot aplica din timp pentru a avea prioritate in baza de date in momentul in care obtin si certificatul de limba necesar.
Atentie!
Aplicantii nu vor avea nicio obligatie financiara catre firma de plasare, intreg procesul fiind GRATUIT!