Personal Germania standuri de Kürtos Kolacs

Germania standuri de Kürtos Kolacs

Job expirat

RESPONSABILITATI

Femei descrierea generala a job-ului:

In stand, pe perioada activitatii de vanzare:
- Pregatirea aluatului (malaxare, portionare)
- Rularea aluatului pe formele de copt
- Intretinerea curateniei, interior si exterior, pe perioada activitatii de vanzare
- Vanzarea produsului
La stand, inainte si dupa inchiderea programului de vanzare:
- Curatenie partiala sau generala, interior si exterior, in functie de cum permite timpul
- Asigurarea tuturor dotarilor din stand, pentru transport
- Ajutor dat baietilor la montarea si demontarea standurilor
In afara perioadei de vanzare:
- Curatenia generala si intretinerea standurilor si mijloacelor de transport , interior si exterior
- Pregatirea marfii pentru urmatorul festival
- Gestiune materiale

Barbati descrierea generala a job-ului:

- Intretinerea aluatului in faza de dospire pana la momentul coacerii
- Intretinerea focului (carbuni), pentru o coacere optimala in orice moment
- Coacerea produsului in timpul recomandat
- Montarea si demontarea standurilor
- Curatenia generala, intretinerea, reparatia, interior si exterior, la standuri si mijloace de transport
- Gestiune dotari

CERINTE

- Experienta in domeniu reprezinta un avantaj clar
- Permis de conducere cat. B sau B si C (nu este obligatoriu)
- Seriozitate
- Responsabilitate
- Aspect fizic ingrijit
- Igiena corporala stricta
- Capacitate de munca in echipa
- Respectarea cu strictete a igienei alimentare
- Analize medicale la zi
- Act de identitate valabil cel putin 2 ani
- Dupa caz ne rezervam dreptul de a cere si cazier judiciar
- NU este necesara cunoasterea limbii germane

BENEFICII OFERITE

- Salariu corespunzator cu experienta 800 – 1.000 euro net
- Contract de munca pe perioada 01 Aprilie 2017 - 15 Ianuarie 2018, cu posibilitatea de prelungire a contractului pentru noul sezon 2018 – 2019
- Bonusuri salariale la incheierea a trei sezoane de munca consecutive
- Cazare atat in perioada de inactivitate (in camere cu 2 paturi cu acces la bucatarie si baie) cat si in perioada de deplasare (in campinguri mobile sau hotel)
- Plata utilitatilor generate de cazare
- Curs de igiena alimentara (ex: curs igiena SANEPID)
- Asigurare medicala obligatorie
- Asistenta pentru inregistrare legala la toate institutiile germane, unde se impune anuntarea angajatului

Alte specificatii:
- Primele 3 luni sunt luni de proba pentru toti angajatii
- Plata salariului de face o data pe luna si intotdeauna in data de 15 a lunii urmatoare. (atat in timpul contractului cat si dupa finalizarea acestuia)
- Cei fara experienta in domeniu, au aceleasi beneficii ca si cei cu experienta, diferenta reprezentand-o salariul net care este mai mic pe perioada in care acestia invata.
- Nu platim costuri de transport din Romania spre Germania si/sau retur
- Se percepe o cautiune pentru locuinta unde angajatul urmeaza sa domicilieze, aceasta fiind returnata integral la finalul contractului, in cazul in care tot ce a primit pe inventar este predat in aceleasi conditii angajatorului. Garantia se opreste din primul salar. Aceasta nu se plateste inainte !!!
- Orele de lucru nu se pot specifica cu exactitate si nu sunt aceleasi in fiecare zi/saptamana/luna. Ele sunt in functie de programul stabilit de fiecare organizator de festivaluri, in parte. Per total, facand o medie pe toata perioada contractului nu sunt depasite 8 – 10 ore/zi, cu o zi libera pe saptamana.
- Contractul de munca, Regulamentul de Ordine Interioara si toate inregistrarile la institutiile publice, ce deriva in urma unei angajari, se fac in conformitate cu legislatia Germaniei.