Personal FAST-FOOD Germania

BANCA DE JOBURI

Job expirat

RESPONSABILITATI

La acest program se aplica promotia: "Fara comision de mediere!"

AGENTIA NOASTRA RECRUTEAZA PERSONAL PENTRU RESTAURANTE DE TIP FAST-FOOD DIN GERMANIA:

Personal necalificat:
- Personal pentru bucatarie
- Casier
- Stagiar
- Sef de tura
- Stagiar management

Personal calificat:
- Sef de magazin

Acest program se adreseaza atat persoanelor fara experienta dar interesate sa intre in industria alimentara / fast food, cat si persoanelor cu experienta in acest domeniu si care doresc sa faca cariera in acest domeniu. Pentru persoanele fara experienta se ofera un scurt stagiu de pregatire profesionala in acest domeniu, in Germania, inainte sa inceapa munca.

Perioada contractului de munca este de 12 luni, dar poate fi prelungit de comun acord de catre parti.

Programul de lucru: 8 ore/zi; 5 zile/saptamana; cu posibilitatea efectuarii de ore suplimentare.

Salariul pe luna :
- Personal la bucatarie: minim 800 EUR/ luna net
- Casier: minim 1.000 EUR/ luna net
- Stagiar/ Sef de tura: minim 1.200 EUR/ luna net
- Stagiar management: minim 1.400 EUR/ luna net
- Sef de magazin: minim 1.600 EUR/ luna net

Candidatii au dreptul la 24 de zile platite de concediu pe an, daca au lucrat in regim full-time.

CERINTE

Responsabilitatile lucratorilor:
- se ocupa in principal cu servirea clientilor,
- prepararea sandwich-urilor, precum si alte cerinte prevazute in fisa postului.

Cerinte:

- Pentru pozitia de Personal la bucatarie se accepta si candidati care cunosc doar limba engleza la nivel 6 din 10.
- Cu exceptia pozitiei de Personal la bucatarie, toti candidatii trebuie sa cunoasca limba germana la un nivel de minim 6 pe o scara notata de la 1 la 10.
- Pentru personal necalificat (Personal pentru bucatarie, Casier, Stagiar, Sef de tura, Stagiar management): harnici si de incredere, personalitate placuta, buni executanti, forma fizica buna.
- Pentru personal calificat (Sef Magazin): postul necesita minimum 2 ani de experienta pe un post similar. Aptitudini necesare - de lider, gestiune a timpului, matematica si bugete, capabil sa ia decizii, orientat spre client.

BENEFICII OFERITE

Costurile suportate de candidat:

Tariful de evaluare a eligibilitatii candidatului este in valoare de 675 lei, si se achita la data semnarii contractului de mediere.

Tariful de mediere: NU SE PERCEPE COMISION DE MEDIERE.

Candidatul mai suporta costurile cu:

- bilet avion
- 15 Euro pentru control medical, a fi platiti in momentul sosirii in Germania
- bani de buzunar pana la primul castig (minim 250 Euro).

BANCA DE JOBURI este o companie de recrutare si plasare personal in strainatate, acreditata de Ministerul Muncii inca din anul 2004, sub numarul 56.

Activitatile principale ale companiei sunt:
1. Medierea contractelor de munca in strainatate;
2. Servicii de consultanta cu privire la orientare si indrumare in cariera;
3. Intermedierea inregistrarii studentilor la diferite institutii de invatamant si la diferite cursuri de calificare in strainatate.
4. Servicii de consultanta cu privire la conditiile legale de penetrare pe piata muncii in diferite tari (cadrul legal de angajare, conditii de angajare, etc…).

Puteti gasi locuri de munca in tara si strainatate in orice domeniu doriti, accesand site-ul nostru www.bancadejoburi.ro .