Operator/gestionar depozit Germania F/M

F Recruitment International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

F Recruitment International recruteaza personal (F/M) pentru gestionare depozit in Germania. Gestionarul de depozit are ca atributii principale de serviciu receptia, pastrarea si eliberarea de bunuri aflate in administrarea, folosinta sau detinerea, chiar temporara, a depozitului, indiferent de modul de dobandire si de locul unde se afla bunurile.

Responsabilitati :
- Asigura gestiunea in cadrul unitatii: receptie, evidenta, facturare;
- Verificarea cantitativa si calitativa a produselor primite/produselor ce urmeaza sa fie livrate catre client ;
- Completarea corecta a documentelor ;
- Organizarea depozitarii materialelor, in vederea optimizarii spatiului;
-Mentinerea si dezvoltarea unei bune relatii cu furnizorii.

CERINTE

Candidatul ideal:
- Cunostinte limba germana si engleza – nivel conversational;
- Experienta in domeniu (cunostinte de EMCS si Wavesoft reprezinta un avantaj) ;
- Cunostinte operare PC ;
- Foarte bune abilitati organizatorice, de comunicare
- Persoana responsabila, dornica sa isi indeplineasca obligatiile, pentru obtinerea celor mai bune rezultate
- Rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

Beneficii :
- Cazare asigurata de angajator ;
- Transport Romania-Germania dus-intors decontat ;
- Asigurare medicala privata.

Alte informatii :
NU PERCEPEM COMISIOANE.
Salarizare neta : 1250 -1500 euro.

Suntem o agentie de resurse umane specializata in servicii de recrutare-selectie si leasing de personal adresate companiilor mijlocii si mari din Romania si strainatate. Recrutam si punem la dispozitie angajati permanenti sau temporari pentru o arie vasta de posturi si domenii de activitate de la inginerie si productie la retail, logistica, servicii financiare, medicale si hoteliere.