Operator CNC - Germania

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Numar pozitii vacante: 15
Locatii: zona Baden´-Wurttemberg. In jurul oraselor Stuttgart, Augsburg, Ulm, Friedrichshafen
Full time, Nr. Ore de munca/saptamana: 40
Responsabilitati:
-experienta in programul de lucru Siemens si Heidenhain
-Pregăteşte semifabricatul pentru operaţia de prelucrare prin aşchiere;
-Ruleaza programul CNC pe masina cu comanda numerica conform instructiunilor de operare si cu specificaţiile tehnice;
-Măsoară şi verifică piesele folosind instrumentele de masură, conform cerintelor si specificaţiilor tehnice;
-Anunţă imediat Seful de echipa cand identifica probleme tehnice referitoare la funcţionarea/ operarea maşinii CNC;
-Încarcă şi manevrează componentele în condiţii de siguranţă;
-Se asigura ca toate produsele executate în proces indeplinesc condiţiile de calitate şi specificatiile tehnice;
-Verifica periodic starea sculelor, dispozitivelor si verificatoarelor folosite;
-Asigura schimbarea sculelor si insertiilor;
-Pastreaza in bune conditii de functionare atat masina CNC pe care o opereaza, cat si sculele, dispozitivele si echipamentele pe care le utilizeaza;
-Asigura predarea locului de munca catre schimbul urmator, pentru continuarea lucrului in conditii optime;
-Efectueaza si pastreaza curatenia la masina CNC, inclusiv indepartarea periodica a spanului pentru a asigura buna functionare a acesteia;

CERINTE

CERINTE:

- Minim 6 luni experienta in domeniu
- limba germana nivel mediu conversational A2 - B1
- diploma de calificare

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
- contract de munca pe perioada nedeterminata de timp, in Germania
- salariu: 1300 Euro si 1400 Euro NET / luna
- plata orelor suplimentare
- cazare asigurata GRATUIT de catre angajator
- asigurare medicala.

Trnsportul RO – Germania este platit de catre angajat. Masina proprie constitue un avantaj!
Concediu anual: 20 zile
Asigurare medicala platita de catre Angajator

ATENTIE!!! Se va sustine un interviu in limba germana cu reprezentantii firmei angajatoare in care se verifica cunostintele conversationale ale candidatului.

FIRMA BRAINS CONSULTING NU PERCEPE TAXE SI COMISIOANE DE LA APLICANTI !!!!

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.