Medici Specialisti

Intermed Consulting GbR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Departamentul ATI detine sase sali de operatie moderne, 2 -chirurgie generală, 1 -ortopedie traumatologie, 1 -ginecologie şi obstetrica, într-un singur departament şi un practician medical ambulatoriu.
În plus, detine 3 compartimente de Reanimare interdisciplinare, cu 19 paturi în cadrul departamentului de anesteziologie.

CERINTE

Candidati trebuie sa detina cunostinte si competente in anestezie regionala, terapia durerii si medicina de transfuzie

BENEFICII OFERITE

Se ofera un mediu de lucru incitant, provocator si variat, cu dezvoltare adecvata şi oportunităţi de formare. Educaţia şi formarea profesională, este sprijinita cu generozitate.

Salariul va conform grilei germane de salarizare pentru medici, inclusiv venituri suplimentare.
Asistenţa în găsirea unei locuinţe este garantata din partea clinicii plus alte facilitati.

Intermed Consulting Gbr , agentie de recrutarea personalului in sectorul medical, intermediaza si ofera consultanta juridica pentru absolventi ai facultatii de medicina, medici rezidenti, primari si specialisti care aleg sa profeseze in clinici si spitale din Germania.

Deasemenea oferim:

• consultanta in vederea obtinerii de finantari pentru preluare de cabinete medicale private cu pacienti déjà existenti .
• consultanta imobiliara in vederea inchirierii, eventual cumpararii unui imobil in Germania.
• consultanta juridica in dreptul muncii si al familiei
• consultanta financiara
• traduceri autorizate ale documentelor in limba germana
• organizarea, asistare pe intreaga perioada a interviurilor si ulterior

Cerinte:

• Diploma de licenta a Facultatii de Medicina
• Diploma de Medic Specialist
• Certificatul de Conformitate eliberat de catre Ministerul Sanatatii
• Cunostintele de limba germana la nivel B2 sunt obligatorii (pentru medicii care nu îndeplinesc această condiţie facilitam orientarea spre cursuri intensive de limba germană, în Germania)
• Cv in limba germana

Persoanele interesate ne pot contacta pe e-mail sau telefonic pentru informatii suplimentare.

Rodica Hamlescher
Intermed_h@yahoo.de

tel: 0723 661 420
0049 1767 027 2904