Medici rezidenti si specialisti pentru Germania

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Despre clientul nostru:

Una dintre cele mai renumite agentii de plasare a medicilor in strainatate, clientul nostru este activ pe piata de 9 ani. Numarul medicilor plasati se ridica la peste 240.

Despre noi:

Suntem o companie de recrutare, activa pe piata din decembrie 2007 si facem posibila intalnirea dintre oamenii meniti sa lucreze impreuna.
Fiecare proiect de recrutare este tratat cu deschidere, seriozitate si operativitate de catre consultantii echipei noastre. Sunteti profesionistul de care avem nevoie, iar noi suntem profesionistii care va propun cele mai bune optiuni de angajare.

CERINTE

Cerinte:

absolvent al Facultatii de Medicina;
cunostinte de limba germana, de preferat acestea sa fie dovedite printr-un atestat de limba germana;
disponibilitate de relocare.

BENEFICII OFERITE

Te putem ajuta sa iti incepi o cariera de succes intr-un mediu occidental. Clientul nostru se afla in cautarea urmaroarelor specializari: anestezie, chirurgie, ORL, intern, neurologie, psihiatrie, pediatrie, ginecologie, radiologie, ortopedie.

Cei interesati de o astfel de oportunitate sunt rugati sa ne trimita cv-ul pe adresa: office@jobconnect.ro.

Ulterior vor fi contactati de catre unul din consultantii de recrutare pentru a inregistra nevoile potentialilor candidati si pentru a le oferi suport in acest proces.
Invitatia de a participa la o conferinta in care sunt precizati termenii si conditiile de lucru in spitalele din Germania;
Interviu pentru verificarea cunostintelor de limba germana;

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Sunteti profesionistul de care avem nevoie, iar noi suntem profesionistii care va propun cele mai bune optiuni de angajare.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.