Medici rezidenti si specialisti - Germania

Head-Hunting

Job expirat

RESPONSABILITATI

De-a lungul celor 11 ani de experienta in domeniul resurselor umane, Head-Hunting a recrutat cu succes specialisti in diverse domenii, pentru mari companii, in tara si strainatate.
Acum oferim medicilor rezidenti si specialisti oportunitatea de a profesa in spitale si clinici private, in Germania.

Posturile sunt pentru medici rezidenti si medici specialisti in: medicina interna, chirurgie, oftalmologie, ginecologie, pediatrie, medicina generala, anestezie, neurologie, etc.

Oferta: contracte de munca pe 2 ani cu posibilitate de prelungire, salarii intre 3500-6000 euro brut, plata separata pentru garzi , posibilitatea de a continua rezidentiatul.
Asigurari medicale si sociale.

Pentru medicii care cunosc limba germana la nivel B2 se poate organiza rapid plecarea la interviu, costurile de transport si cazare fiind suportate de catre partenerul german.

Pentru medicii care au cunostinte de limba germana la nivel incepand cu A1, se pot organiza cursuri de limba platite partial de catre partea germana, eventual si o angajare in Germania pe un post inferior pana la finalizarea cursurilor de germana si obtinerea certificatului B2.

Se asigura ajutor pentru obtinerea documentelor necesare inceperii lucrului ca medic in Germania.

Nu se percepe comision.

Pentru informatii suplimentare ne puteti contacta la:

E-mail: office@head-hunting.ro
Tel.: 0723.188550 (orele 12-21)
Persoana de contact: Carmen Ivan

CERINTE

Absolvent al facultatii de medicina, cu sau fara experienta de lucru ca medic.
Cunostinte de limba germana ideal la nivel B2, dar pot intra in procedura si cunoscatori de limba germana la nivel A1, A2, B1.

Varsta maxima 45 de ani.

Firma de recrutare personal, acreditata pentru mediere externa din 2003.