Medici pentru Germania - Psihosomatica

Petrolvalves

Job expirat

RESPONSABILITATI

PVR cauta pentru partenerul sau, important concern de clinici si spitale private din Germania, tineri absolventi, medici rezidenti sau specialisti interesati de specializarea in Medicina Psihosomatica

Locatie: Germania

CERINTE

- Experienta ca si medic rezident/ specialist in Psihiatrie constituie un avantaj
- Cunoasterea limbii germane constituie un avantaj, dar nu este obligatorie

BENEFICII OFERITE

- Curs intensiv de limba germana de la nivel incepator organizat online;
- Posibilitatea de perfectionare in cadrul unei clinici de renume din Germania
- Vizita de cateva zile la clinica concernului german inainte de semnarea contractului si in urma unui interviu telefonic (pentru aceasta perioada se asigura transport dus-intors, cazare si masa)
- Contract de munca de minimum 2 ani cu posibilitate de prelungire
- Salariu conform gradului de specializare si de incadrare medicala a statului german
- Suport logistic pana la semnarea contractului si pana la plecarea in Germania pentru inceperea lucrului
- Asistenta sustinuta din partea concernului german pentru acomodare si instalare in Germania

Interviu

Selectia se va face pe baza CV-ului si a unui interviu sustinut cu reprezentantul german.

Furnizare de echipament pentru industria energetica si petrochimica si recrutare si plasare de forta de munca pentru proiecte internationale.