Medici romani Germania

Permedex Consulting GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

PERMEDEX este o agentie de recrutare si plasare a medicilor din Germania.
Agentia noastra are legaturi de colaborare cu un numar mare de spitale de pe intreg teritoriul Germaniei.
Telul nostru este sa satisfacem cerintele ambelor parti (medici si spitale) si sa oferim un serviciu ireprosabil, cooperativ si de incredere.
Agentia noastra acorda tot sprijinul in rezolvarea formalitatilor de angajare si de obtinere a dreptului de munca si a dreptului de libera practica pentru Germania, serviciile noastre fiind gratuite pentru medici.
Joburi pentru absolventi si medici rezidenti: medicina interna, geriatrie, gastroenterologie, cardiologie, pneumologie, neurologie, psichiatrie.
Joburi pentru medici specialisti: medicina interna, geriatrie, gastroenterologie, cardiologie, pneumologie, neurologie, psichiatrie, pädiatrie, chirurgie generala, radiologie.

CERINTE

- Absolvent facultate de Medicina umana
- limba germana - nivel mediu (atestat de limba germana B2)

BENEFICII OFERITE

Salariu competitiv
Asigurare medicala si sociala
Plata orelor de garda
Sprijin pentru intocmirea actelor necesare pentru angajare

Permedex Consulting GmbH este o agentie germana de recrutare si plasare a medicilor in Germania.