Medici de familie si medici reumatologi

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aceasta informatie este destinata medicilor pe specializarile Medicina de Familie si Reumatologie care sunt determinati si motivati sa inceapa o cariera in sistemul medical german, care au cunostinte de limba germana sau care sunt gata sa investeasca in invatarea limbii germane, pana la obtinerea unui certificat lingvistic B2.

Colaboram cu un Praxis situat in Sudul Germaniei, pentru care cautam in acest moment un medic specialist pe Medicina de Familie si un medic specialist pe Reumatologie.

Orasul are peste 40.000 de locuitori si este situat la aproximativ 100 Km de aeroportul din Munchen. De asemenea, se afla la 50 Km de un alt oras universitar. Exista autostrada, care il leaga de reteaua de drumuri din Germania.

CERINTE

Ceea ce cautam la un medic sunt urmatoarele:
- sa cunoasca limba germana (sau, sa aiba disponibilitatea de a urma cursuri intensive de limba germana pentru a obtine certificatul B2);
- sa fie medic specialist pe Medicina de Familie/ Reumatologie;
- sa fie disponibil cat mai curand pentru interviu.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.