Medici Chirurgie

BRAINSCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

URGENT !!!

Recrutam pentru o clinica din Germania, zona Frankfurt am Main, Medici Specialisti Chirurgie !!!

Clinica ofera posibilitatea unui curs intensiv de limba germana in Germania pentru cei interesati.
Cunostintele de limba germana sunt obligatorii, dar se accepta si un nivel mediu ( A2- nivel B1 ) , oferindu-se posibilitatea efectuarii in Germania a unui curs intensiv de limba germana plus practica in clinica pentru doua luni, pana la atingerea nivelului B2.
In functie de pregatirea dvs., in baza datelor inscrie in CV , veti avea posibilitatea unui interviu in Germania si sansa unui contract de ospitalitate in baza caruia veti activa in clinica si veti urma acolo un curs intensiv de limba germana, totul pe cheltuiala clinicii pana la obtinerea certificatului B2 de limba germana , necesar pentru obtinerea permisului de munca.

Beneficiati de ospitalitatea clinicii pana la obtinerea permisului de munca in Germania.

CERINTE

Diploma de licenta a Facultatii de Medicina
Diploma de Medic Specialist
Certificatul de Conformitate eliberat de catre Ministerul Sanatatii
Cunostintele de limba germana la nivel B2 sunt obligatorii (pentru medicii care detin doar nivelul A2- B1, exista posibilitatea perfectionarii cunostintelor de limba in Germania)
Cv in limba germana

BENEFICII OFERITE

Responsabilitati specific posturilor.
Remuneratie conform grilei de salarizare germana.
Mediul de lucru in spitale dotate cu aparatura moderna
Durata contractului de munca se stabileste direct cu angajatorul.
Posibilitatea unei noi specializari pentru candidatii interesati.

DESCRIEREA FIRMEI

FIRMA DE CONSULTANTA SI RESURSE UMANE.