MEDIC SPECIALIST RADIOLOGIE PENTRU CLINICA DIN BAVARIA

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea companiei:
Clientul nostru este o clinica cu aproximativ 900 de angajati si peste 400 de paturi. Clinica este situata in Bayern, intr-o localitate cu in jur de 15.000 de locuitori. In clinica exista sectii de Chirurgie, Ortopedie, Chirurgie Vasculara, Medicina Interna, Pneumologie, Diabet, Urologie, Ginecologie. Serviciul de Radiologie serveste pentru nevoile din aceste departamente.

CERINTE

Profil/Cerinte:
Candidatii cu care lucram sunt persoane care si-au propus sa lucreze in Sistemul Medical German si sunt dispuse sa se adapteze la conditiile impuse de acesta.
Criteriile importante in ceea ce priveste acest post sunt:
- diploma de medic specialist Radiologie;
- nivel de limba germana B2 sau cat mai apropiat de B2;
- cunostinte de radiologie interventioanla, computer tomograf si radiologie conventionala;
- interes pentru o cariera de lunga durata in Germania.

Job-ul presupune activitati specifice domeniului de Radiologie pe departamentele existente in clinica.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Sunteti profesionistul de care avem nevoie, iar noi suntem profesionistii care va propun cele mai bune optiuni de angajare.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.