Medic Specialist Medicina de Familie in Germania

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Praxis german angajeaza medic de familie (specialist).
Praxis-ul este situat in sudul Germaniei si in cadrul lui exista cabinete specializate in diferite zone: Medicina de Familie, Chirurgie Vasculara, Reumatologie.

Orasul are peste 40.000 de locuitori si este situat la aproximativ 100 km de aeroportul din Munchen. LA 50 km se afla un alt oras universitar.

CERINTE

- cunoasterea limbii germane nivel B2, cu certificat lingvistiv eliberat de institutul Goethe sau Fides - ideal, pot candida si medici care au cunostinte de germana cel putin nivel A2 si doresc sa urmeze un curs intensiv pentru a ajunge la nivelul B2;
- diploma de medic specialist in specializarea Medicina de Familie.

BENEFICII OFERITE

Job Connect va fi alaturi de dumneavoastra de la primul pas in candidatura pentru acest job, pana la ultimul pas si va oferi consultanta si sprijin pe parcursul a un an dupa ce veti fi angajat.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.