Medic primar (Germania) - specialist în psihiatrie și psihoterapie

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Locul de munca este intr-o clinica de renume din sud-vestul Germaniei (Padurea Neagra / Scharzwald) .
Se ofera un salar brut de 7000 EUR / luna.

Pregatire: medic specialist în psihiatrie și psihoterapie sau medic specialist în medicina psihosomatica si psihoterapie
- Minim 8 ani experienta
- Cunostinte avansate de limba germana sau engleza.
- In cazul in care nu se cunoaste limba germana, se doreste disponibiliatea pentru a invata aceasta limba intr-un curs intensiv.
- Experiența în diagnosticul și tratamentul bolilor din domeniul psihiatrie și psihosomatice
- Experiență de management și formare profesională adecvată
- Empatie, munca in echipa, orientare catre pacient
- Abilitatea de a promova dezvoltarea profesională și socială a angajaților
- gândire economică în ceea ce privește o diagnostificare si terapie rationala

CERINTE

Obiectivele postului:
- Conducerea profesionala a sectiei de psihiatrie
- Asigurarea unui tratament si a unei ingrijiri psihiatrice de o inalta profesionalitate
- Continuarea formarii medicilor asistenti in cadrul formarii cadrelor specialisti pentru medicina psihosomatica si psihoterapia sau psihiatria si psihotrerapia

Asistenta medicala:
• Examinare fizica
• Anamnese
• Screening și evaluarea rezultatelor anterioare
• Evaluarea testelor de laborator, EKGurilor,eventual initierea altor investigatii de catre consultanti medicali
• Crearea unui plan de tratament
• Controlul tratamentului

Monitorizarea tratamentului pe sectie:
• Conducerea saptamanala a conferintelor de terapie
• Conducerea vizitei medicale
• Instruirea asistentilor medicali si terapeutilor
• Controlul scrisorilor medicale
Instruirea echipei de asistenta medicala:
• De 3-4 ori pe an pregatirea echipei asistentei medicale pentru boli psihiatrice si psihosomatice
Conducere:
• Managementul conflictelor
• Discutii cu personalul, evaluări de personal
Organizare:
• asigurarea proceselor administrative și organizatorice (planificarea concediilor, distribuirea pacientilor, indrumari de tratamente)
Managementul situațiilor de urgență:
• monitorizarea și actualizarea continua a echipamentului de urgență

BENEFICII OFERITE

Se negociaza la interviu