Medic (Germania)

Tolle Karriere

Job expirat

RESPONSABILITATI

In spitalele din Germania se cauta medici urmatoarelor specialitati: chirurg, internist, dermatolog, urolog\ginecolog, cardiolog, otolaringolog, hematolog, endocrinolog, medic ortoped,reumatolog, radiolog, anestezist, pediatru, psihiatru, terapeut, etc.

CERINTE

-Studii medicale superioare.
-Calificare profesionala ( diplome\certificate de la stagiile de practica).
- Fluenta in limba germana (nivelul minim B1 conform standardelor europene). Pentru profesionistii cu nivelul de limba germana mai scazut decit cel necesar, se organizeaza cursuri intensive pentru atingerea nivelului de B2. Costul cursurilor se acopera individual.
-Spirit de echipa, motivare si devotament, flexibilitate.

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca:
-Contract fix pe 2 ani cu posibilitatea de prelungire ulterioara.
-Salariul anual brut 50.000 - 70.000 euro. Salariul este in functie de experienta urmand sa fie confirmat dupa interviu.
-Pachet social
-Posibilitatea de prelungi studiile \calificarea profesionala din contul angajatorului.

Candidatilor, care au sustinut cu succes testul de limba germana B2 (nivelul de B2 este obligatoriu pentru a primi dreptul oficial de munca) si au efectuat stagiul obligatar de practica intr-un spital german , li se ofera sprijin total in obtinerea permisului si dreptului deplin de munca ca medic in spitalele din Germania.
(Approbation-cursuri lingvistice profesionale pentru medici).

Mentionati nivelul limbilor straine pe care le cunoasteti si atasati certificatele\diplomele care atesta cunostintele Dvs.

Va rugam sa expediati CV-ul Dvs pe adresa electronica:
bewerbung@einetollekarriere.de

Informatie suplimentara despre companie si oferta poate fi gasita pe pagina web:
www.einetollekarriere.de

DESCRIEREA FIRMEI

Compania se specializeaza in:
- Executive search
- Consultanţă în Management
- Plasarea fortei de munca in Europa
- Organizarea cursurilor de limba germana si de pregatire profesionala în Europa