Medic ATI, Germania, sectie de urgente

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clinica din Bavaria, Germania, angajeaza medic specialist in Anestezie si Terapie Intensiva, in sectie de urgente.
Clinica se afla intr-un oras de aproximativ 20000 de locuitori si are mai multe departamente, printre care: Chirurgie ( aproape toate ramurile), Medicina Interna, Radiologie, Medicina Nucleara, Oncologie, Centru pentru Femei.
Postul este disponibil imediat.
Procedurile efectuate in sectia ATI sunt:anestezii locale si generale, proceduri de conservare a sangelui, terapie intensiva, cu 14 paturi si 9 zone de ventilatie, gestionarea si tratamentul durerii, medicina de urgenta la domiciliu, hemoterapie, procedee pentru transplanturi.

CERINTE

- diploma de medic specialist ATI;
- experienta ca si medi specialist ATI;
- dorinta de a profesa definitiv sau pentru o anumita perioada (cel putin 1-2 ani) in Germania;
- nivel de limba germana cat mai apropiat de B2; ideal - certificat de competenta lingvistica eliberat de Institutul Fides sau Goethe, pentru nivel B2.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.