Medic Anestezist, Germania, clinica de recuperare

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clinica de recuperare din Thuringen, Germania, angajeaza medici specialisti ATI.
Departamentul in care medicii vor desfasura activitatea are 18 paturi si sunt 3 medici intr-un schimb pe acest departament. Activitatile intreprinse vor fi de administrare de tratamente pentru pacienti aflati in recuperare dupa interventii chirurgicale sau traumatisme care au declansat anumite tulburari neurologice.

CERINTE

- disponibilitatea de a participa la un curs de limba germana in Germania, de la nivelul A1, A2, in functie de momentul inceperii;
- diploma de medic specialist;
- dorinta de a profesa in Germania, in clinica de recuperare, pentru cel putin 2 ani sau definitiv;
- seriozitate si fermitate in angajamentele luate.

BENEFICII OFERITE

Pentru medicii care au cunostinte limitate de limba germana, clinica ofera curs gratuit de limba germana, in Germania.
Cursul a inceput de la 1 ianuarie; cu cat mai repede are loc alaturarea dumneavoastra, cu atat este mai bine. Dureaza 6 luni, iar din iulie 2014 veti fi angajat in clinica pe post de medic specialist.
Medicii care au nivel B2 de germana pot incepe activitatea imediat.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.