Loc de munca pentru medici in Germania

jobkompas s.r.o.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentia personala Jobkompas, s.r.o. se ocupa cu gasirea de locuri de munca, pentru medici absolventi si medici cu experienta din Europa de est, in spitalele si clinicile din Germania.

Actualul TOP de locuri de munca in Germania:
Internist, Chirurg
Neurochirurg, Ortoped, Psihiatru
Anesteziolog, Ginecolog
Anestezist-specialist cu a II-a atestare
Oftalmolog-specialist cu a II-a atestare
Neurochirurg-specialist cu a II-a atestare
Traumatolog-specialist cu a II-a atestare

Oferim urmatoarele servicii:
- pregatirea pentru interview si organizarea acestuia
- acoperirea totala sau partiala a costurilor pentru interview-ul din Germania
- ajutor la rezolvarea adeverintelor

CERINTE

De la candidati asteptam:
- o buna cunoastere a limbii germane
- studii superioare – facultate de medicina
- vointa de a invata in continuare

BENEFICII OFERITE

Agentia de plasare JOBKOMPAS in colaborare cu agentia de consultanta NACHTWEY Interational s.a.s. din Franta se ocupa deja de multi ani de recrutarea si plasarea medicilor din Europa de est.