Java Developers - Germania

CASABLANCA SERVICES

Job expirat

RESPONSABILITATI

CASABLANCA SERVICES recruteaza pentru biroul unei companii germane:

Java Developers ¿ German speaking;

Locatia: Munchen- Germania; Timisoara - Romania

Contract: Full-time, perioada nedeterminata.

CERINTE

Requirements:
- University degree in Computer science or equivalent;
- Min. 2-3 years of work experience in Java programming;

Good knowledge of:
- Java 5: Generics; Annotations;
- Eclipse Architecture: OSGi; Eclipse-Runtime 3.2; Plug-in-development; Major Design Patterns; IBM Websphere Studio Application Developer;

- Very good German skills;
- Good English skills;
- Willingness to travel;

Nice to have:
- Powerbuilder, ClearCase (AEV), Savi (ADAG), Hyperion, Sybase, Newsgroups

BENEFICII OFERITE

- Salarizare: incepand cu 800 - 1000 Euro net/luna, in functie de cunostinte + diurna.

- Daca sunteti interesat(a) de aceasta oferta va rugam sa ne trimiteti un CV detaliat in limbile Romana si Engleza.

Firma SC CASABLANCA SERVICES SRL Timisoara este o firma acreditata MMSSF ( acreditare TM 201/2002 ) care ofera angajatorilor servicii complete de recrutare si plasare forta de munca in tara si strainatate.
Avem o baza de date solida, permanent actualizata cu CV-urile candidatilor. Dispunem de personal specializat in testarea si evaluarea psihologica a candidatilor.

Firma noastra este permanent la dispozitia dvs cu urmatoarele servicii :
- Recrutare si selectie de personal pentru acoperirea posturilor temporare sau permanente;
- Consultanta in resurse umane:
- Audit de resurse umane
- Analiza si evaluarea structurii motivationale si a satisfactiei angajatilor
- Servicii de consultanta in domeniul legislatiei muncii
- Anchete de opinie;
- Solutii complete de training in domeniul management, marketing, comunicare, vanzari, managementul carierei, cursuri acreditate si recunoscute in 15 tari din Europa (EBC*L ¿V European Business Competence License) in domeniul managementului afacerilor, comunicarii, leadership etc.
Calitatea, experienta si profesionalismul serviciilor pe care le oferim in domeniul resurselor umane ne recomanda.