IT System Administrator

Joka HR Service GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planning and development of new IT systems
- Server administration - software and hardware (Blade Center, VMware , Linux )
- Problem monitoring, analysis and solving
- Development and implementation of new SS7 sponsors

- Planificarea şi dezvoltarea de noi sisteme informatice
- Administrarea Server - software şi hardware (Blade Center, VMware , Linux )
- Monotorizarea, analiza si rezolvarea problemelor
- Dezvoltarea şi implementarea de noi sponsori SS7

CERINTE

- Experience in analysing and solving problems
- Very good knowledge of GNU/Linux, GNU/Linux Software (Apache, PHP, Perl, VMware(ESX,vCenter), networks (TCP/IP), script languages (Perl, PHP, Bash))
- Very good English skills
- Team player, quality-oriented, self.dependent and redy to take over responsibility
- Motivated, flexible and able to work under pressure

- Experienţă în analiza şi rezolvarea de probleme
- Foarte bune cunoaştiinte de GNU / Linux, GNU / Linux Software(Apache, PHP, Perl, VMware(ESX,vCenter), networks (TCP/IP), script languages (Perl, PHP, Bash))
- Cunostiinte avansate de limba engleza
- Team player, orientat spre calitate, independent si pregatit sa preiei responsabilitati
- Motivat, flexibil şi capabil de a lucra sub presiune .

BENEFICII OFERITE

Our client will offer you:
- An interesting and challenging work environment working for well-known clients
- The chance for continuous development and trainings tailored to your job
- A fair salary

Clientul nostru este dispus sa iti ofere:
- Un mediu de lucru interesant si provocator pentru bine cunoscuti clienţi
- Sansă pentru dezvoltarea continuă şi de formare adaptate la locul de muncă
- salarii de compensare

Firma de recrutare personal, specializata pentru domeniile IT, Games, Web development, inginerie,financiar si vanzari pentru firme internationale.