Ingrijitoare de persoane varstnice in Germania

GoWork.pl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Data plecarii: 07.05.2015
Acum ne trebuie ingrijitoare pentru doamna Eliza ( anu 1928, 110 kg 173 cm).
Este simpatica, merge cu ajutorul scaunului cu rotile, are probleme de auz.
Responsabilitati:
Ca si responsabilitati ingrijitoarea va trebui sa se ocupe de conducerea casei (mancare, curatenie, spalare, calcare, pregatirea meselor, cumparaturi). De asemenea ingrijitoarea va trebui sa o ingrijeasca pe doamna: igiena corporala, dimineata si seara, imbracare, transferul la pat si in scaunul cu rotile, vegherea in timpul noptii sau acompaniere la vizitele medicale.

CERINTE

Cerinte:
-limba germana la un nivel comunicativ
- experienta in ingrijire
- candidata trebuie sa fie nefumatoare

BENEFICII OFERITE

Asiguram:
- cazare si mancare la locul de munca, loc de munca legal, acoperirea costurilor de transport, premiu pentru o plecare rapida in Germania.

Gowork.pl este o agenție de recrutări poloneză care se ocupă cu recrutarea personalului din domeniul ingrijirii persoanelor vârstnice din Germania. Din anul 1995 de când agenția și-a început activitatea în acest domeniu și-a extins spectrul nu numai în toată Polonia ci și în Bulgaria sau România. Persoanele care sunt interesate sã lucreze ca îngrijitor de persoane vârstnice pot sã ia legãtura cu noi prin e-mail, telefon sau prin pagin noastrã de web.
Consultanții noştri vor rãspunde cu siguranțã la astfel de interpelãri, iar atunci începe procesul de recrutare.