Ingrijire batrani - Germania

Business Service Agentur

Job expirat

RESPONSABILITATI

Business Service Agentur recruteaza asistenti medicali generalisti pentru a lucra în casele de ingrijire medicala din Germania, pentru unitati de geriatrie sau de ingrijire speciala (pacienti in stare vegetativa sau cu respiratie artificiala, pacienti cu dementa sau Alzheimer). Nu percepem comision!

Cei interesati sunt rugati sa trimita CV-uri la romania@bsa-germany.com in limba germana, in format Europass si sa ataseze si copii dupa diplomele care atesta calificarea ca asistenti medicali generalisti. Diplomele trebuiesc traduse in limba germana, de autentificarea traducerii se ocupa agentia.

CERINTE

calificarea de asistent medical generalist
experienta in ingrijirea batranilor, experienta in ingrijire intensiva extra clinica
cunostinte de limba germana de nivel minim A2.2.

BENEFICII OFERITE

contract de munca pe durata nedeterminata
salariul brut lunar: 1,500 Euro pana la obtinerea certificatului de limba germana pentru nivel B2 si dupa obtinerea lui, lunar 1,900 euro brut B2. Orele suplimentare sunt platite.
26 zile de concediu
cursuri de germana intensive subventionate 100%
pe durata studiilor de limba germana, angajatii lucreaza 50% din timp, restul timpului se aloca studiului limbii.
asistenta continua incepand cu momentul sosirii pe aeroport in Germania
traducerea si omologarea diplomelor care atesta titlul profesional

DESCRIEREA FIRMEI

Arbeiten in Deutschland
Die Gesundheits- und Pflegewirtschaft zählt durch die demografische Entwicklung zu den Wachstumsmärkten in Europa, insbesondere in Deutschland. Der Bedarf an Pflegekräften wird in den nächsten Jahren in Deutschland weiter ansteigen.

Vor diesem Hintergrund haben gut ausgebildete medizinische Fachkräfte große Chancen für eine anspruchsvolle und qualifizierte Beschäftigung in Deutschland.

Die business service agentur ist seit vielen Jahren in dieser Branche tätig und hat sich auf die Vermittlung von examiniertem Pflegepersonal und Ärzten spezialisiert. Unsere Bewerber werden vorrangig an Kunden, die moderne und große Pflegeeinrichtungen in ganz Deutschland betreiben, vermittelt. Für Ärzte besteht die Möglichkeit der Facharztausbildung in privaten oder öffentlichen Kliniken.

Die Zufriedenheit unserer Bewerber, ihrer Arbeitgeber und der Patienten hat für uns oberste Priorität.